facebook

Proč mít vlastní doménu?

Asi každý kdo vlastní přístup k internetu má i svou e-mailovou adresu. Dá se říci, že to je takové Vaše druhé jméno, které používáte pro komunikaci. Většina z Vás využívá neplacené služby na doménách seznam.cz, gmail.com, atd... Takový e-mail není ale vhodný pro všechny životní situace a jelikož se jedná o neplacené služby, nemáte u nich žádné záruky a garance. Neplacené služby lze doporučit spíše jen pro soukromou a méně významnou komunikaci. Určitě se nehodí do firemního prostředí. Firma, která nemá několik stokorun na svůj vlastní e-mail (doménu), nepůsobí na zákazníka/klienta zrovna věrohodně. Na e-mail je dnes navázáno mnoho dalších služeb a možností a je tedy vhodné předem promyslet komu jaký e-mail poskytnete.

Mailhosting

 

Domény

Kolik stojí vlastní doména?

Cena vlastní domény s koncovkou .CZ se pohybuje kolem 300 Kč ročně. Lze si pořídit i domény s jinými národními nebo komerčními koncovkami např. .eu, .com, .info, atd... Tyto domény jsou ale o trochu dražší, nicméně většinou se jedná o desítky korun, takže to není nijak velká překážka. Pokud chcete, aby Vaše komunikace měla úroveň, určitě si vlastní doménu pořiďte.

Výhody vlastní domény

Jakmile vlastníte doménu (s registrací Vám pomůžeme), získáte hned několik výhod najednou. Hlavně pak jedinečnou adresu (doménu) pro svou www prezentaci a e-mailovou adresu. Snadno si vytvoříte libovolné množství e-mailových schránek typu ..cokoli..@domena.cz. Pokud plánujete i vlastní www prezentaci, zvolte si co nejkratší a snadno zapamatovatelný název. Můžete ho odvodit třeba z názvu své firmy, výrobku či služby. Firemní doména je dnes již považována takřka za samozřejmost. Ale i pokud nemáte firmu nebo komerční produkt, můžete mít krásnou e-mailovou adresu, založenou třeba na svém příjmení nebo přezdívce. Rozhodně to bude vypadat lépe, než například: novak188@seznam.cz. 

Ceník základních domén

Doména
Popis
Ročně s DPH
CZ
Česká republika
300,- Kč 
EU
Evropská unie
200,- Kč 
COM
Generické domény
400,- Kč 
NET, INFO
Generické domény
500,- Kč 

V případě využití našeho hostingu, sleva 20% na roční poplatek domény.

Mapa domén

Za registraci a správu doménového jména se hradí roční registrační poplatek. Doménové jméno musí být vždy jedinečné a nesmí obsahovat českou diakritiku. Proto věnujte velkou pozornost při výběru jména Vaší domény. Doporučujeme, vždy připravit více návrhů, které by Vám vyhovovali pro případ, že by Vámi navržené jméno bylo již obsazeno.

Ceník mailhostingu

TarifPopis tarifuProstorÚčtůMěsíčně s DPH
Mail SMTP, POP3, IMAP, WebMail, Antivir - 1 100 Kč 
Mail3 SMTP, POP3, IMAP, WebMail, Antivir - 3 300 Kč 
Mail5 SMTP, POP3, IMAP, WebMail, Antivir - 5 500 Kč 
Data5 Kapacita pro data na doméně 5 GB - 50 Kč 
Data20 Kapacita pro data na doméně 20 GB - 200 Kč 
Data50 Kapacita pro data na doméně 50 GB - 500 Kč 

Můžeme Vám vypracovat individuální nabídku dle vašich požadavků, informujte se.

Každá doména musí mít své místo a pokud se rozhodnete využít naše servery pro umístění své domény, zamyslete se kolik prostoru budete potřebovat pro své e-maily a kolik e-mailových účtů (adres) budete chít vytvořit. Spolupracujeme s předními českými registrátory, prostřednictvím kterých pro Vás zajišťujeme registrace domén. Pro náročnější klienty, kteří mají jinak specifické nebo technické požadavky na hosting, můžeme připravit individuální návrh a následně zajistit technickou podporu, hosting, správu služeb a externích serverů u našich partnerů.

Kontaktní formulář
Formulář slouží k jakémukoliv Vašemu dotazu či požadavku
* ... povinné údaje