facebook

Tarify a služby

Správné nastavení DNS:

- Primární DNS 10.0.0.1 / Sekundární DNS 10.0.0.10

(pro ochranu a bezpečnost vaší DNS komunikace používáme zabezpečení WHALEBONE a TURRIS)

 

Správné nastavení SMTP:

- pro správné nastavení SMTP (odchozí pošty) je nutné vždy použití zabezpečeného šifrovaného portu 465. Spojení s poštovním serverem tak bude bezpečné a spolehlivé. Starý port 25 již není pro odchozí poštu v naší síti podporován. Vždy si však zjistěte u svého poskytovatele e-mailu to správné nastavení. 

Příhlady u renomovaných poskytovatelů:

Pro Seznam: https://napoveda.seznam.cz/cz/email/imap-pop3-smtp/

Pro Google: https://support.google.com/mail/answer/7126229?hl=cs

Pro Centrum: https://freemail.help.economia.cz/articles/44668-adresy-postovnich-serveru

 

Správné nastavení NTP:

- doporučujeme: tik.bnet-internet.cz nebo tak.bnet-internet.cz

Ne. Není to možné. Jelikož v minulosti se nezabezpečené a otevřené DNS servery stávali velmi častou příčinou DoS útoků a byly rovněž zneužívány pro podvodná přesměrování na stránky s velmi nebezpečným obsahem (bankovní podvody, phishing, atd...), nejsou jiné DNS v naší síti povoleny.
 
Toto pravidlo chrání klienta před jakoukoli neautorizovanou změnou DNS na jeho PC (mobilu, tabletu), pokud vlivem nákazy klientského PC virem či jiným nežádoucím programem dojde k samovolné změně DNS, klientovi se přestanou načítat www stránky a je tak jednoznačně upozorněn na to, že něco není v pořádku. Nedojde tak k potencionálnímu přesměrování na podvodné stránky a možnému zneužití dat klienta.
 
V rámci zajištění vysoké bezpečnosti, kterou poskytujeme našim uživatelům, nejsou naše DNS servery otevřené, jsou umístěny na našich páteřních linkách což zajišťuje okamžitou a velmi rychlou odezvu, jsou redundantní a plně zálohované, mají oddělenou autoritativní a forward část, podporují ochranu DNSSEC, podporují nový IPv6 protokol a také pracují z pohledu klienta na neveřejných IP, což umožňuje klientovi nemít přidělenou veřejnou IP.
 
Aktuální nastavení DNS: Primární DNS 10.0.0.1 / Sekundární DNS 10.0.0.10

Ne! Za běžných klimatických podmínek typických pro naše území, nemají změny počasí vliv na kvalitu služeb. Kvalita poskytnuté služby je námi garantovaná! V případě, že máte pochybnosti o stavu Vaší přípojky kontaktujte náš servis, kde Vám můžeme vzdáleně zkontrolovat Vaší přípojku a poskytnout potřebnou radu či konzultaci.

Aktuálně jsou nejvhodnější pro PC operační systémy Windows v aktuálních verzích. Také je možno využít open source operační systém Linux - například distribuci Ubuntu. Všechny tyto systémy splňují základní předpoklady pro využití všech internetových možností. Další jednoznačně nutný SW je antivirový program. Zde doporučujeme ESET Antivirus, případně minimálně produkty, které se pro nekomerční účely mohou užívat zdarma, ale pozor! Nečekejte od těchto freeware produktů stejně kvalitní výkon jako od profesionálních antivirových SW!

Neméně důležitou funkcí je i kvalitní Firewall a AntiSpyware, který chrání vaše PC proti hackerům a agresivním programům snažících se dostat do vašeho PC. Tato problematika je celkem široká a existuje mnoho rad a návodů jak si zabezpečit své PC níže uvedené odkazy se Vám pokusí blíže přiblížit celou problematiku.

Další důležité informace o této problematice můžete získat na stránkách www.antivirovecentrum.cznebo www.viry.cz.

Ano. Pro hraní her nejsou žádná omezení, jen je důležité vhodně zvolit tarif, aby byly splněny nároky dané hry a vše pracovalo jak má. Pro výměnné P2P sítě platí totéž, nijak neomezujeme provoz a klient si v rámci platných zákonů může stahovat nebo vyměňovat neomezeně jakákoli data. POZOR na porušování autorských práv sdílení a distribuce chráněného obsahu jakéhokoli charakteru.

Ano. O veřejnou IP adresu je nutné nás požádat prostřednictvím emailu (info@bnet-internet.cz) a současně také sdělit potřebné administrativní údaje, které budou následně zaneseny do evropského registru RIPE NCC.

cena veřejné IPv4 adresy je 30 Kč/měsíčně s DPH (maska /32) a 90 Kč/měsíčně s DPH (maska /30), IPv6 adresa je zdarma, cena je platná pro všechny tarify. 

Podmínkou pro přidělení veřejné IP adresy je zápis osobních údajů klienta (jméno, adresa bydliště, email, tel.) do registru RIPE. Bez tohoto zápisu nelze veřejnou adresu přidělit.

NE. Není potřeba žádný další hardware pro přidělení veřejné IP adresy.

Proto, aby Vám správně odcházela pošta (emaily) z Vašeho poštovního programu (Outlook, Thunderbird, atd..) je potřeba nastavit správně odchozí SMTP server.

Podmínkou je, že bude používat zabezpečené (šifrované) spojení s poštovním serverem (gmail, seznam apod.).  V tom případě provádíte nastavení dle Vašeho poskytovatele emailové adresy.

Další možností je použití našeho smtp serveru smtp.bnet-internet.cz, kde v nastavení nesmí být aktivována autorizace.

Klienti, kteří mají přidělenou veřejnou IP adresu, mohou požádat o povolení externích nezabezpečených SMTP serverů. Nicméně jim doporučujeme i přesto používat naše výše uvedené nastavení. Veškerá jiná nastavení nejsou z bezpečnostních důvodů povolena.

 

Velikost emailových příloh je omezena na 20MB. Pokud potřebujete poslat více dat je zapotřebí tyto data rozdělit na více částí, případně použít jiný vhodnější typ přenosu, například přenos pomocí FTP. Před odesláním takto objemných emailů si vždy raději předem ověřte, zda adresát má dostatečný prostor ve své emailové schránce, případně zda nejsou aktivovány nějaké restrikce na straně adresáta. Pro větší objem dat doporučujeme používat službu www.uschovna.cz.

Rychlost Vaší přípojky musí vždy odpovídat tarifu, který máte nastaven. Každý tarif určují dvě hodnoty, Maximální a Garantovaná rychlost. To znamená, že pokud provedete test rychlosti pomocí níže uvedených odkazů musí být výsledek v rozsahu těchto hodnot. Je potřeba si uvědomit, že test je nutné provádět tak, aby samotná režie PC byla minimální, čili před testem je vhodné vypnout e-mailový prohlížeč, Skype, RSS čtečku, FTP klienta, zbytečná okna prohlížeče, zastavit případné běžící aktualizace, vypnout spuštěné programy (hry) atd. Jen tak docílíte co nejpřesnějšího měření s minimální odchylkou. Dále je nutné počítat s tím, že výsledek testu je vždy závislý na aktuálním zatížení serveru na kterém probíhá měření, takže výsledky jednotlivých testů jsou pouze orientační. Pro získání nejpřesnějšího odhadu je potřeba provést více testů s různým časovým odstupem (ráno, odpoledne, večer). Pokud provádíte více testů za sebou, vždy mezi jednotlivými testy dělejte cca 1 až 5 minutový odstup, docílíte tím přesnějších hodnot.

Odkazy pro měření rychlosti internetové linky:

Ano existuje.Pro kontrolu správné funkčnosti přípojky, vašeho PC nebo případně Vašeho prohlížeče můžete provést několik obecných kroků, které by Vám měli zhruba odpovědět kde hledat příčinu případných potíží. Tyto kroky se dají provést i zcela jednotlivě, záleží na Vašich zkušenostech a znalostech.

V případě že máte potíže proveďte:

  • Pohledová kontrola AP přijímače, Routeru, Switche, kabeláže prostě zkontrolujte vše co je mezi Vaší AN (anténou) a PC
  • Proveďte restart všech aktivních prvku AP přijímače, Routeru, Switche, PC. Zde nezapomeňte, že každé zařízení (aktivní prvek) potřebuje trochu času aby se uvedlo do aktivního stavu, takže po restartu vždy minimálně 30sec. vyčkejte!
  • Zkontrolujte zda máte správně nastaveny IP adresy ve Vašem PC, správné nastavení máte uvedeno ve smlouvě, případně můžete kontaktovat náš servis, kde Vám rádi sdělíme aktuální nastavení pro Vaší přípojku. POZOR, velmi důležité je správné nastavení DNS serveru, které zajišťuje, že se Vám budou v prohlížeči zobrazovat správně stránky, je to obvyklá chyba, kdy vám pracují programy jako Skype, ICQ, ale nenačítají se vám stránky. Aktuální nastavení DNS najdete vždy na našich stránkách.
  • Kontaktujte nás a požádejte o kontrolu Vaší přípojky, naši technici můžou přípojku vzdáleně zkontrolovat a pokud najdou závadu domluví se s Vámi na jejím odstranění.
Ano, v případě že máte problém se svým PC, které se chová nestabilně nebo máte PC zavirovaný a nedaří se Vám ho vyčistit pomocí standardních antivirových a antispamových nástrojů, můžete se na nás kdykoli obrátit a objednat si servisní zásah. Cena servisních prací je 700Kč/hod s DPH.
Veřejná IP adresa je adresa určená pro zařízení, které má (musí) být dostupné z celého světa internetu. Převážně se jedná o webové, emailové a game servery. Dále se tyto adresy užívají pro aplikaci bezpečnostních prvků převážně pak IP kamer a video serveru a různé další speciální (vetšinou firemní) aplikace, které slouží k centralizované správě dat. Takže pokud provozujete takovouto službu, budete pravděpodobně potřebovat veřejnou IP adresu, v jiných případech veřejná adresa není nutná a běžný uživatel ji pro klasické využití internetu nepotřebuje.
Ano, můžete si vybrat ze široké nabídky všech našich služeb a vytvořit si tarif (službu) na míru. Ke standardním ceníkovým tarifům si můžete přidat např. VoIP službu, veřejnou IP adresu, pojištění, atd. Pokud si u nás zřizujete více přípojek, je možné mít tyto přípojky pod jednou smlouvou a služby hradit jednou částkou. Pro bližší informace nás kontaktujte, rádi Vám doporučíme vhodnou kombinaci našich služeb a vytvoříme tak pro Vás nabídku na míru.
Akční nabídka / slevy
Kontaktní formulář
Formulář slouží k jakémukoliv Vašemu dotazu či požadavku
* ... povinné údaje
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.