facebook

Časté dotazy

VoIP (Voice over Internet Protocol) je technologie umožňující telefonování prostřednictvím internetu. VoIP je plnohodnotná náhrada pevné telefonní linky. Uživatel si může ponechat své staré telefonní číslo ( tato varianta je bohužel podmíněna jednorázovou platbou cca 1000 Kč ) nebo si může nechat zdarma přidělit nové číslo nebo i několik dalších čísel. Pro volání můžete užívat stejný telefonní přístroj, který jste užívali doposud. VoIP nabízí výrazné finanční úspory, vyšší úroveň služeb a povyšuje tak standardní telefonní linku o možnosti, které přináší internetové prostředí.
Pro každého kdo chce ušetřit peníze za telefonování a současně získat vyšší komfort uživatelských služeb. Tuto službu chtějí všichni Ti, kteří si uvědomili, kolik peněz zbytečně platí tradičním operátorům za telefonní hovory. Jsou to jak majitelé firem, tak lidé z řad domácností.
Ano! VoIP je technologie, umožňující přenos digitalizovaného hlasu prostřednictvím internetové sítě. Nutnou podmínkou pro kvalitní hovor přes VoIP je kvalitní garantovaná a hlavně stabilní internetová linka, která má zajištěnou tzv. kvalitu služby (QoS). Další informace se dozvíte zde v sekci VoIP.
 • Úspora nákladů v úrovni 70 až 80% vůči klasickým telefonním službám
 • Žádné měsíční paušály za užívání linky
 • Volání v rámci internetové sítě zcela zdarma
 • Výhodné volání do zahraničí, cca 2Kč (podrobně viz ceník VoIP)
 • Podrobný a přehledný výpis hovorů a plateb
 • Můžete si ponechat vaše staré číslo z pevné linky O2
 • Široké možnosti v nastavení přesměrování hovorů, digitální záznamník
 • Virtuální ústředna – firmy již nemusí složitě řešit telefonní čísla pro svá pracoviště nebo pobočky
 • Uživatelský komfort a jednoduchost
 • Bezpečnost přenášených dat
 • Levné telefonování po České republice (podrobně ceník VoIP operátorů)
 • Mobilita služby, nezávislost na poskytovateli internetové konektivity
 • Služba není závislá na vašem PC, tzn. pro telefonování nemusí být PC zapnutý
 • Žádné smluvní závazky – nejste vázání na žádného VoIP operátora, službu můžete kdykoliv přestat užívat
Důležité je mít kvalitní a stabilní internetovou linku. Pak už si stačí zakoupit u nás VoIP bránu nebo VoIP telefon dle svých požadavků. Pokud by Vám nevyhovoval Váš stávající telefon, můžete si u nás objednat nový.
Ne.Služba VoIP je realizována pomocí protokolu SIP, který je nezávislý na síťové vrstvě a proto může pracovat nad různými typy sítí. Uživatele lze v síti lokalizovat a komunikovat s ním bez ohledu na konkrétní užívaná koncová zařízení (ústředny, brány, telefony, routery). Tato vlastnost je jedna z hlavních výhod tohoto protokolu. Samozřejmě je ale nutné, mít koncové toto zařízení správně nastaveno, včetně správného nastavení firewallu (jeho ochrany).
Aby jste byli spokojeni s VoIP voláním musíte mít kvalitní a stabilní internetovou linku, VoIP bránu případně přímo VoIP telefon a samozřejmě operátora, který Vám přidělí veřejné telefonní číslo. Všechny internetové linky poskytované naší společností jsou vhodné pro provoz VoIP služby, takže tento problém u nás odpadá. Při volbě zařízení (VoIP brány či telefonu) je vhodné se vždy obrátit na profesionály v oboru a zvolit výrobce, který nabízí patřičnou kvalitu! Určitě Vám totiž moc nepomůže útěcha z ušetřených pár korun když zařízení nebude dělat to co má. Takže z naších zkušeností jednoznačně doporučujeme výrobky CISCO nebo GRANDSTREAM. Při volbě operátora by mělo platit, že ne vždy ta nejlevnější služba je pro Vás ta nejlepší. U námi poskytované služby VoIP volání velmi pečlivě a uvážlivě nastavujeme naším klientům ceny a tarifikaci hovorů tak aby byla námi poskytovaná služba cenově atraktivní a současně 100% kvalitní. Pokud budete požadovat odbornou profesionální konzultaci nebo budete chtít další informace,  prosím, neváhejte nás kontaktovat.
Pokud předpokládáte, že budete současně s telefonními hovory provozovat-využívat internet i pro jiné účely je nutné toto zohlednit při volbě tarifu (velikosti).Minimální doporučený tarif, který je zapotřebí pro kvalitní hovor + jistá pracovní rezerva pro internet je tarif 8MB. Berte však na vědomí, že toto je pouze minimální doporučení, a že v případě vyšších požadavků na souběžné využití služeb je zapotřebí i vyšších tarifů.

Ne, nejste. Užívání VoIP telefonní služby není vázáno žádnou smlouvou, tudíž zde ani není žádný časový závazek o délce užívání služby! Klient se může kdykoliv rozhodnou službu přestat užívat aniž by musel platit nějaký poplatek nebo penále.

Ano, můžete. Uživatel si může ponechat své staré telefonní číslo (tato varianta je bohužel podmíněna jednorázovou platbou cca 1000 Kč) nebo si může nechat zdarma přidělit nové číslo nebo i několik dalších čísel.
 
Kontaktní formulář
Formulář slouží k jakémukoliv Vašemu dotazu či požadavku
* ... povinné údaje