facebook

IPv6 Internet

... aneb co je IPv6 a proč ho potřebuji ?

IPv6 je nová forma komunikace uvnitř internetu (nový internetový komunikační protokol), který je nástupcem současného již nevyhovujícího protokolu IPv4. Tato nová forma se snaží vyřešit nejvýznamnější problémy, které masivní rozvoj internetu způsobil a poskytnout tak perspektivní platformu pro jeho další rozšiřování. Aktuálně probíhá v celosvětovém měřítku migrace internetových služeb do tohoto nového IPv6 prostředí a cílem této migrace v brzké budoucnosti je plně nahradit starý protokol IPv4.

Důvody, které k této migraci vedou, pocházejí z poloviny 90. let minulého století, kdy protokol IPv6 vnikl především jako reakce na nezadržitelné vyčerpávání IPv4 adresního prostoru a i přesto, že tento problém byl znám velice dlouho, celá zásoba IPv4 adres, kterou spravuje organizace IANA, byla vyčerpána již v únoru 2011.

Komunikace prostřednictvím nového IPv6 protokolu přináší uživateli tyto výhody:

  • poskytuje dostatečně velký adresní prostor, je k dispozici 2128 adres
  • rozšiřuje podporu služeb se zaručenou kvalitou QOS
  • má vyšší podporu pro vysokorychlostní sítě
  • podporuje vyšší bezpečnost, integrováno přímo do IP protokolu
  • přináší podporu mobilních zařízení, každý mobil může mít vlastní veřejnou IP
  • snižuje administraci a integruje plnou automatickou konfiguraci
  • garantuje budoucí neomezenou dostupnost všech služeb

Nejvýznamnějším problémem staré IPv4 komunikace je to, že není kompatibilní se svým novým nástupcem IPv6. Z tohoto důvodu si musí každý uživatel počítače co nejdříve zajistit podporu pro IPv6 tak, aby měl možnost stále využívat i starší verzi IPv4. Jen tak si zajistí funkčnost všech internetových služeb a aplikací na svém PC.


Tuto podporu Vám musí zajistit především poskytovatel vašeho připojení do internetové sítě, a proto se vždy předem informujte, zda váš poskytovatel toto nabízí, abyste se v budoucnu vyhnuli potížím s užíváním internetu a nebyli nijak omezováni.

 

Naše firma BNET Internet je plně připravena Vám poskytnou tuto podporu a zajistit Vám tak v budoucnu klidné, nerušené a hlavně neomezené užívání internetu a jeho obsahu.

Odkazy na zajímavé články, které také popisují nový IPv6 internet.

Akční nabídka / slevy
Kontaktní formulář
Formulář slouží k jakémukoliv Vašemu dotazu či požadavku
* ... povinné údaje