V čem je IPv6 lepší než IPv4 a proč?

Co je IPv6 a proč to potřebuji?

IPv6 je nová forma komunikace uvnitř internetu (nový internetový komunikační protokol), který je nástupcem současného již nevyhovujícího protokolu IPv4. Tato nová forma se snaží vyřešit nejvýznamnější problémy, které masivní rozvoj internetu způsobil a poskytnout tak perspektivní platformu pro jeho další rozšiřování. Aktuálně probíhá v celosvětovém měřítku migrace internetových služeb do tohoto nového IPv6 prostředí a cílem této migrace v brzké budoucnosti je plně nahradit starý protokol IPv4.

Důvody, které k této migraci vedou, pocházejí z poloviny 90. let minulého století, kdy protokol IPv6 vnikl především jako reakce na nezadržitelné vyčerpávání IPv4 adresního prostoru a i přesto, že tento problém byl znám velice dlouho, celá zásoba IPv4 adres, kterou spravuje organizace IANA, byla vyčerpána již v únoru 2011.

Vaše aktuální IPv6 adresa: Nebyla detekována

Komunikace po IPv6 protokolu přináší uživateli tyto výhody:

 

IPv6 Internet

  • poskytuje dostatečně velký adresní prostor, je k dispozici 2128 adres
  • rozšiřuje podporu služeb se zaručenou kvalitou QOS
  • má vyšší podporu pro vysokorychlostní sítě
  • podporuje vyšší bezpečnost, integrováno přímo do IP protokolu
  • přináší podporu mobilních zařízení, každý mobil může mít vlastní veřejnou IP
  • snižuje administraci a integruje plnou automatickou konfiguraci
  • garantuje budoucí neomezenou dostupnost všech služeb

Nejvýznamnějším problémem staré IPv4 komunikace je to, že není kompatibilní se svým novým nástupcem IPv6. Z tohoto důvodu si musí každý uživatel počítače co nejdříve zajistit podporu pro IPv6 tak, aby měl možnost stále využívat i starší verzi IPv4. Jen tak si zajistí funkčnost všech internetových služeb a aplikací na svém PC.

Tuto podporu Vám musí zajistit především poskytovatel vašeho připojení do internetové sítě, a proto se vždy předem informujte, zda váš poskytovatel toto nabízí, abyste se v budoucnu vyhnuli potížím s užíváním internetu a nebyli nijak omezováni.Odkazy na články, které popisují IPv6.

Výsledek testu hodně závisí na tom zda Váš operační systém (Windows, MAC, Linux,...) nebo domácí či firemní (wifi)router podporuje standard IPv6 a pokud ano, zda je i správně nastaven. Pokud bude test negativní obraťte se na svého poskytovatele připojení. Dnes již každý slušný poskytovatel má standard IPv6 ve své síti nasazen a nabízí IPv6 připojení svým klientům tak jako my.

Naše síť BNET Internet je plně připravena poskytnout Vám kvalitní IPv6 připojení a zajistit Vám tak v budoucnu klidné, nerušené a hlavně neomezené užívání internetu a jeho obsahu.