V čem je IPv6 lepší a proč se vyplatí ji mít?

Co je IPv6 adresa 
a proč ji potřebuji?

Odpověď je snadná, protože se s IPv4 adresami moc nešetřilo a prostě došly. Celý IPv4 rozsah (2^32, 4.294.967.296 adres) byl vyčerpán v únoru 2011 a poslední volné IP adresy v Evropě, byly přiděleny na konci 2019, cena za jejich použití tak závratně roste. Nový IPv6 protokol, přínáší obrovský adresní prostor (2^128 IPv6 adres) a klade si za cíl vyřešit problémy, které masivní rozvoj internetu způsobil. Všechny internetové služeby nyní migrují do tohoto nového IPv6 prostředí, které časem zcela převládne. A to je hlavní důvod proč potřebujete IPv6 adresu.

IPv6 adresa

V síti BNET získáte IPv6 adresy zdarma ke každé přípojce!

Vaše aktuální IPv6 adresa: Nebyla detekována

 

IPv6 adresu u svého poskytovatele vždy žádejte, 
získáte tyto výhody:

IPv6 Internet
  • spojení do nové internetové sítě přes IPv6 protokol, který má vždy prioritu
  • přístup k obsahu, který je již jen na IPv6 adresách, nutné pro budoucnost
  • dostatečně velký vlastní IP adresní prostor pro své lokální zařízení
  • podporu služeb se zaručenou kvalitou QOS
  • vyšší podporu pro vysokorychlostní sítě nové generace
  • vyšší bezpečnost, integrováno přímo do IP protokolu
  • podporu mobilních zařízení, každé zařízení může mít vlastní veřejnou IP
  • nižší administraci, IPv6 integruje plnou automatickou konfiguraci
  • garance budoucí neomezené dostupnosti pro všechny služby a obsah
  • usnadňuje komunikaci mezi všemi lokalními zařízeními a aplikacemi

 

Abyste mohli mít dostupný veškerý internetový obsah, bez potíží sledovat videa a televizi, v klidu hrát hry nebo poslouchat hudbu, je IPv6 připojení nutné. Pokud vaše současné internetové připojení standard IPv6 nepodporuje, neváhejte a vyžadujte ho od svého poskytovatele. Jen tak se v budoucnu vyhnete potížím s užíváním internetu a nebudete nijak omezováni.
Pro správnou funkci IPv6 protokolu, musíte mít WiFi router, který IPv6 podporuje a je správně nastaven. Dále musíte mít na svém zařízení (PC, NB, telefon) aktuální operační systém, případně také firmware. Pokud nevíte, zda vaše zařízení IPv6 podporují, opět se obraťte na svého poskytovatele, určitě vám pomůže s nastavením a zprovozněním, je to i v jeho zájmu.

 


 

Informace o IPv6, testy, články, rady, podpora, 
Ověřte si zda máte IPv6!

Výsledek IPv6 testu hodně závisí na tom zda váš operační systém (Windows, MAC, Linux,...) nebo domácí či firemní WiFi router podporuje standard IPv6 a pokud ano, zda je i správně nastaven. Pokud bude test negativní obraťte se na svého poskytovatele připojení. Dnes již každý slušný poskytovatel má standard IPv6 ve své síti nasazen a nabízí IPv6 připojení svým klientům tak jako my.

Naše síť BNET Internet je plně připravena poskytnout vám kvalitní IPv6 připojení a zajistit vám tak v budoucnu klidné, nerušené a hlavně neomezené užívání internetu a jeho obsahu. Připojte se k síti BNET, získejte lepší internet a poznejte rozdíl, který se vyplatí.